2.KAPITOLA

14. června 2010 v 19:37 |  ZRZKA MIRI
2.KAPITOLA

,,Tak rodino jak se vám tady líbí??"
Simone na mě hodila výrazný pohled a řekla: ,,Je to tu krásný…"
,,…. hlavně to moře" dořekla jsem za Simone a ta se spokojeně ušklebila.
Po snídani jsem se musela znovu provětrat možná to zní trochu hloupě,když tu vlastně nechci být ,ale od příjezdu vždy když mi bylo úzko uklidňoval mě pohled na moře,jak krásné klidné vlny masírovali břehy pláže. ,,Půjdu se na chvíli projít" zamumlala jsem
,,Jistě,jistě beruško jen si to tady pořádně prohlídni" přitakala usměvavě máma,která byla štěstím bez sebe že už si tady začínám zvykat. Vlastně to byla i trochu pravda zvykala jsem si s myšlenkou,že nemám na vybranou. Hodila jsem na sebe oblečení a procházela se bosa pláží ani nevím nad čím jsem přemýšlela ,ale jako předtím mě znovu zaujal písek co si hraje s mými nohy.Z mého zamyšlení mě probudil hlas ze zadu

,,Ahoj není ti něco?" Prudce jsem se otočila leknutím jsem byla bez sebe ,stál tam neznámý kluk s černými vlasy a modrýma očima.
,,Ale ne proč myslíš ?" povzdychla jsem si
,,Že tady tak bezmyšlenkovitě chodíš sem a tam"
,, Zrovna jsem se sem přistěhovala" řekla jsem první myšlenku ,která mi vysela v hlavě
,, Jé tak to mě těší jsem Samuel"
,, Mě taky …. jsem .. Miri" skoro jsem si nemohla přijít na jméno jak se všechno tak změnilo
,,Věřím že tě to přistěhování vzalo jsi z velkoměsta ?"
,, Jo jsem … z Lewesu. Jak si to poznal ?"
,, No tak pochopil jsem že asi nebudeš z malého města to by jsi jásala nadšením"
Vážně měl pravdu byla bych asi opravdu ráda kdybych byla z malého města mít moře přímo před nosem.
,, Jo to máš recht a proto jsem z toho celá bez sebe rodina je nadšená ,ale mě chybí kamarádka a taky známí prostředí tohle mi vůbec nepřipadá jako domov."
,, Chápu ,ale neboj zvykneš si."
,, Zatím se mi to vážně nedaří" prudce jsem s sebou trhla na schody poblíž pláže a dala hlavu do dlaně,potom jsem pokračovala
,, Víš je to fakt těžký myslet že se tam už nevrátím a přitom bych chtěla ….. tady nikoho neznám."
,, Já když jsem se sem přistěhoval měl jsem úplně stejný pocity ,ale teď už je to dobrý poznal jsem víc lidí než z mého rodného velkoměsta a to jsem si myslel že si tu s nikým nebudu rozumět ,ale fakt je že se tu mám líp než v Londýně"
Najednou ve mně hrklo
,, Ty …. Ty … jsi z Londýna ?"
,, Jo jsem přistěhoval jsem se před čtyřmi měsíci"
Snažila jsem se to všechno přijmout dohromady s mým teď dočista nefungujícím mozkem
,,Ale už budu muset jít tak snad někdy na viděnou Miri"
Pousmál se a rozběhl se na opačnou stranu pláže.
Samuel ,měl docela stejný příběh jako já a byl ještě z většího města než já.Zvednul mi náladu opravdu do výšky ,kterou jsem v tomhle městě ještě neměla. Tak přece jen nejsem sama a možná má pravdu měla bych se na to podívat v lepším světle.
Když jsem tak přemýšlela nad celým rozhovorem a znovu se potulovala pláží,došlo mi že jsem se ani jednou nezakoktala což je u mě dost zvláštní většinou se s neznámými lidmi zakoktám při každém slovu.Musela jsem si vzpomenout jak jsem se prvně seznámila s Karen nemohla jsem vykoktat ani svoje jméno ,natož říct souvisle jednu větu.Vždy jsem si kolem lidí připadala tak odlišná ,protože jsem měla pocit že v Lewesu jsou všichni tak sebevědomí až mě to uhánělo že se musím snažit vypadat taky tak,ale dopadlo to ještě hůř tak jsem se bavila hlavně s Karen s kterou jsem postupně zapomínala že koktám až jsem opravdu koktat přestala.
Najednou se za mnou ozvalo
,,Snad ses ho nelekla" vyjukla na mě ze zadu holka asi v mém věku
,,Co … co prosím ?" řekla jsem plaše
,,No Samuel nevyděsil tě ?"
,,No ne … ne vůbec"
,,Tak to je dobře Samuel se s neznámými lidmi baví často takže je to u něj normální."
,, A-ha no … tak to proto musel tak rychle jít ?" vyhrkla jsem ze sebe
,, Jo … no v podstatě utíká přede mnou. Nechce mi dát můj výdělek z brigády , tak ho docela chápu" Mírně jsem se pousmála a potom pokračovala
,,Aha no já jsem Miri těšíme mě"
,, Jo promiň já jsem Laura a ty jsi tu nová ?"
,, Bingo,přijela jsem před třemi dny takže to tady vůbec neznám" Začala jsem tak rychle mluvit že jsem se ani nepoznala.
,,Tak to je skvělý můžu ti to tady ukázat co ty na to?"
,, Jo … no moc ráda pokud ti to nevadí ,zrovna dvakrát se mi nechce jít zpátky domů"
,,Jasný tak vyrazíme" Nasadila široký úsměv a začala mi to tady ukazovat. Laura byla holka štíhlá s dlouhými nohy a tmavě hnědými vlasy.Měla na sobě jemnou,lemovanou,žlutou sukni, krátké žluté tričko a černé zajímavé žabky. Byla opravdu obdivuhodná.
Byl fakt že jsem nechtěla jít domů ,určitě tam je zase zmatek v přemísťování věcí a já bych musela předstírat jak si to náramně užívám a nemyslím na nic jiného než radit jestli dát sedačku do pravého nebo levého rohu. Aspoň budu mít důvod proč jsem se tolik zdržela. Máma bude určitě šťastná že mě někdo provedl po okolí.
,, No a tady je konec ulice a začátek našeho centra nakupování.Tak například v tomhle obchodě najdeš docela ulítlý věci …. jako třeba na Halloween,ale jsou tu i úplně skvělý obchody co mají ty nejlepší a neoriginálnější doplňky a oblečení…..."
Všechno mi vysvětlovala tak podrobně jak jen to šlo,ale nenudilo mě to. Byla to zábava poslouchat o novém městu zajímavosti. Takže mám pocit že už to tady znám perfektně.

Rychle,rychle,říkala jsem si.Už je večeře a já ještě nepřišla domů,máma už si musela okousat svoje čerstvě nalakovaný nehty,protože jsem vyšla ve 3 a už je půl osmé. No jen doufám že máma už nezavolala městskou polici,hasiče a pro jistotu i sanitku,sto dvanáctku,právníky a další. Tohle je máma když už se bát tak pořádně a na 100 procent. Ani mě nenapadá co mě tak zdrželo. Laura mě provedla po okolí i za městem a potom jsme si povídaly i o Lewesu což mě opravdu potěšilo,že se někdo zajímá o tom co bylo, o tom nad čím já přemýšlím každý den od doby co jsem sem přijela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti kniha Zrzka.Miri

Ano
Ne

Komentáře

1 Little Witch Little Witch | Web | 14. června 2010 v 19:51 | Reagovat

Připomíná mi to jednu moji knížku,je to moc hezký =)

2 zrzka-miri zrzka-miri | Web | 14. června 2010 v 19:53 | Reagovat

Děkuju moc taky se mi to moc líbí už překládám další díl,takže ti ráda napéíšu až bude hotový :) Pokud se ti to zalíbylo

3 Markii Markii | Web | 15. června 2010 v 20:06 | Reagovat

Moc pěkné =o) Určitě si přečtu i další díly =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama